Preparaty na Pchły i pluskwy

Spray zwalczający pchły 300 ml
10,60 zł
10,60 zł

Spray na pluskwy 300 ml
10,60 zł
10,60 zł

Promocja
BROS preparat zwalczający owady biegające 500 ml
18,50 zł
18,50 zł

Koncentrat na szkodniki magazynowe 100 ml
21,10 zł
21,10 zł


Pchły, pluskwy

Pchły i pluskwy w domu – jak zwalczać?

Jednym z częściej spotykanych szkodników w naszych domach są pluskwy i pchły. Zarówno jeden, jak i drugi owad jest niezwykle trudny do wytępienia. Przygotowaliśmy dla naszych Klientów najlepsze środki na pchły i pluskwy, które pozwolą pozbyć się problematycznych insektów raz na zawsze. Polecamy bardzo skuteczny spray na pluskwy, a także na pchły oraz doskonałe preparaty w spryskiwaczu. W naszym sklepie internetowym znalazły się produkty najlepszych marek, m.in. preparaty przeciwko pchłom Bros i Rapax. W naszym asortymencie znajdują się również silne środki przeciw pluskwom i pchłom, przeznaczone do walki z insektem w przestrzeniach magazynowych.

Skąd biorą się pchły w domu i jak je zwalczać?

Pchłę ludzką do domu możemy sprowadzić niezwykle łatwo. Najczęściej do naszych domostw pchły przedostają się na grzbietach naszych zwierzaków. Możemy też przynieść je z piwnicy, szczególnie kiedy nocują w niej koty lub występują gryzonie. Życie z pchłami jest bardzo niebezpieczne – żerują one na skórze żywiciela, a także przegryzają skórę, żywiąc się krwią. W miejscu ugryzienia robi się rumień, występuje też swędzenie. Warto pamiętać, że pchły przenoszą groźne dla zdrowia choroby zakaźne. Dlatego też obecności pcheł nie można ignorować. Gdy tylko zobaczycie pierwsze oznaki ich bytowania, trzeba pojąć radykalne sposoby walki.

Pchły uwielbiają wszelkie zakamarki, żyją wszędzie tam, gdzie ciepło, przyjemnie i blisko człowieka. Dlatego, gdy odkryjemy pchły w domu, trzeba w pierwszej kolejności wyprać kołdry, pościele, odzież. Dokładnie wyczyścić szafy, odkurzyć dywany i podłogi. Wysoka temperatura zabije insekty. Jednak takie działania trzeba koniecznie wspomóc specjalnymi środkami na pchły. Najczęściej takie preparaty przeciw pchłom dostępne są w postaci aerozolu, który można rozpylić w trudno dostępnych miejscach, szczelinach podłóg, pod łóżkami itd.

Jaki środek przeciw pluskwom wybrać?

Pluskwy to insekty, które budzą w nas wyjątkową niechęć. Ich występowanie w naszych domach jest tematem dość wstydliwym, ponieważ pluskwy nie kojarzą się dobrze. Powszechnie uważa się, że występowanie pluskwy wynika z brudu i niedostatecznej dbałości o higienę. Tymczasem wystarczy, że pluskwa zamieszkuje u sąsiada, w hotelu, w którym nocujemy, a nawet w środku komunikacji – między innymi z tych miejsc możemy przynieść pluskwę do swojego domu. W blokach mieszkalnych pluskwy najczęściej do migracji wykorzystują szyby wentylacyjne. W taki sposób mogą z łatwością pokonać nawet kilka pięter.

Mówiąc o pluskwach, trzeba mieć na uwadze, że to prawdziwi insektowi tytani. W momencie gdy nie mają pożywienia, mogą wprowadzić się w stan hibernacji, trwający nawet kilka miesięcy! Pluskwy żywią się krwią. Jeżeli więc mamy do czynienia z pluskwą w domu, to my i nasi bliscy stajemy się ich żywicielami. Ugryzienie pluskwy jest praktycznie bezbolesne, ponieważ wydziela ona substancję znieczulającą. Jednak rano ofiara pluskwy odkryje przykrą niespodziankę – liczne i swędzące ugryzienia.

Do zwalczania pluskwy należy użyć konkretnych i skutecznych środków. Stosowanie domowych metod może być po prostu nieskuteczne, przez co nie tylko nie uśmiercimy insektów, ale także dopuścimy do składania nowych jaj. Pluskwy w domu bardzo często występują w starych tapczanach i fotelach, pod listwami dekoracyjnymi, w ramach łóżka, pod odklejającą się tapetą, a nawet we framugach. Czyli wszędzie tam, gdzie bezpiecznie można złożyć jaja i jest blisko do żywiciela…

Najlepsze środki na pluskwy

Odkryliście pluskwy w domu? To nie koniec świata! Koniecznie poznajcie naszą ofertę i wybierzcie skuteczne środki przeciw pluskwom, które pozwolą Wam raz na zawsze pozbyć się tego problemu. Oferowane przez nas środki na pluskwy mogą być stosowane w mieszkaniach, a także w magazynach, zakładach przetwórczych, budynkach użyteczności publicznej, hotelach. Możecie mieć pewność, że zaszkodzą tylko pluskwom, a nie domownikom.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znalazły się preparaty na pchły i pluskwy w wygodnej formie aerozolu. Takie środek jest już gotowy, żeby użyć go przeciwko insektom. Jeżeli potrzebny jest środek do użycia na dużych powierzchniach, polecamy specjalistyczny koncentrat, o długofalowym działaniu. Wysokiej jakości środki na pluskwy i pchły skutecznie zwalczą insekty i zminimalizują ryzyko ich powrotu. Zadbaj o zdrowie i nie daj się pogryźć insektom!