Jak złapać kreta w bezpieczny sposób?
Jak złapać kreta w bezpieczny sposób?

Trawnik może być ozdobą każdego ogrodu oraz dumą jego właściciela. Soczysta zieleń i odpowiednia wysokość każdego źdźbła oraz ich duże zagęszczenie to parametry, które są najbardziej pożądane. Jednak, żeby uzyskać zadowalający efekt należy najpierw włożyć sporo pracy w wyhodowanie oraz pielęgnację „zielonego dywanu” . Wszystko może popsuć pojawienie się niezapowiedzianego gościa – kreta. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Koszmar każdego ogrodnika

Kret europejski to nieduże stworzenie, którego długość może dochodzić do 17 cm. Wbrew obiegowej opinii krety posiadają oczy, jednak trudno je dostrzec, ponieważ są bardzo małe, ich średnica wynosi ok. 1 mm. W ich codziennej pracy jaką jest kopanie tuneli kierują się jednak doskonałym narządem słuchu. Czarny ssak z wydłużonym ryjkiem nie należy do pożądanych gości w naszym ogrodzie. Pomimo tego, że nie żywi się korzeniami roślin to w czasie kopania tuneli uszkadza je i niszczy co nie wpływa dobrze na stan krzewów, kwiatów i trawy. Mało estetyczne są również kopce usypywane przez te zwierzęta. Z tego powodu krety uznawane są za poważne zagrożenie.

Jak tego nie robić

Z drugiej strony te małe zwierzęta są bardzo pożyteczne. W skład ich diety wchodzi większość szkodników upraw i trawy takich jak dżdżownice, larwy czy ślimaki. Z tego powodu kretów nie należy w żadnym wypadku zabijać. Są ważnym elementem ekosystemu, dlatego pułapka na krety nie powinna powodować im żadnych urazów. Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest stosowanie wszelkiego rodzaju trutek na krety. Nie dość, że zabijają one te pożyteczne ssaki to jeszcze mogą zostać zjedzone przez inne zwierzęta, a w skrajnych przypadkach nawet dzieci.

Jak złapać kreta?

Najskuteczniejszym a zarazem najbezpieczniejszym sposobem na pozbycie się tych małych, czarnych ssaków z naszego ogrodu jest zastosowanie pułapki na krety. Wykonane z trwałego materiału PCV urządzenie jest łatwe w montażu i odporne na warunki atmosferyczne. Pozwala ona złapać kreta lub nornice w sposób nie powodujący zwierzęciu żadnej szkody. Dzięki temu możemy przewieźć je na łąkę lub do lasu. Pułapka na krety wyposażona jest również w sygnalizator, który zostanie uruchomiony w momencie złapania zwierzęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl